جستجو

همزمان با ولادت حضرت معصومه (س) برگزار می گردد:

مسابقات قرائت ، حفظ و اذان جشنواره قرآنی " آیه های مهربانی " ایجاد شده در تاریخ: 1397/4/19

نخستین دوره مسابقات جشنواره قرآنی " آیه های مهربانی " ویژه پرسنل شهرداری تهران و خانواده گرامی آنان همزمان با 24 تیرماه ولادت حضرت معصومه(س) در فرهنگسرای اندیشه آغاز می گردد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل رفاه ، تعاون وخدمات اجتماعی ، این دوره مسابقات با هدف ایجاد فضای قرآنی در شهرداری تهران و گسترش فرهنگ این کتاب آسمانی با استفاده از ابعاد هنری آن و ارائه الگوهای جدید به منظور انس بیشتر پرسنل شهرداری تهران و خانواده گرامی آنان با کلام وحی ، شامل رشته‌هایی مانند قرائت تحقیق، ترتیل، حفظ کل و اذان در بخش اصلی و تذهیب ، خوشنویسی ، سرودن اشعار قرآنی و مفاهیم در بخش فرعی می باشد.

در این راستا دکتر مدیح مدیر کل رفاه ، تعاون وخدمات اجتماعی ، با بیان اینکه قرآن به عنوان کتاب آسمانی و معجزه جاوید پیامبر اسلام (ص) نقش انکار ناپذیری در زندگی فردی و اجتماعی انسان ها ایفا می نماید برگزاری جشنواره قرآنی آیه های مهریانی را فرصت مناسبی دانست تا پرسنل شریف و زحمتکش شهرداری تهران و خانواده محترم آنان در محیطی سرشار از صفا و صمیمیت علاوه بر سعادت دنیوی از سعادت اخروی که هدف نهایی همه ماست برخوردار گردند.

دکتر مدیح با اشاره به اینکه دستورالعمل جشنواره قرآنی " آیه های مهربانی " در فروردین ماه سال جاری تدوین گردید گفت : پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی در خصوص نحوه برگزاری و رشته های جشنواره مقرر گردید مسابقات در دو رده سنی بالای 16 سال و زیر 16 سال و در بخش های کتبی شامل تفسیر سوره واقعه ، شفاهی شامل اذان مختص برادران ، قرائت در دو بخش ترتیل و تحقیق (مجلسی) ویژه خواهران و برادران ، حفظ در 3 بخش حفظ کل ، تا 20 جزء و تا 10 جزء مختص خواهران و برادران ، اشعار قرآنی و مذهبی با محوریت اهل بیت و قرآن و همچنین خوشنویسی و تذهیب بامحوریت مذهبی و قرآنی برگزار گردد.

وی با بیان اینکه ثبت نام از متقاضیان به اتمام رسیده است ، افزود مسابقات شفاهی در ایام ولادت حضرت معصومه (س) در فرهنگسرای اندیشه در دو سالن مجزا یکی از سالن ها برای بخش اذان و دیگری برای تلاوت های ترتیل و تحقیق در روزه های 24 تیر ماه مختص آقایان  و 25 تیر ماه مختص بانوان برگزار می گردد .

مدیر کل رفاه ، تعاون وخدمات اجتماعی در بخش دیگر از سخنان اشاره نمود زمان و نحوه حضور شرکت کننده در این مسابقات به صورت پیامکی از طرف دبیر خانه جشنواره به اطلاع آنان خواهد رسید.

دکتر مدیح در خاتمه ضمن قدر دانی از حمایت های بی دریغ معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران گفت : طبق برنامه ریزی به عمل آمده اختتامیه جشنواره در باغ موزه دفاع مقدس در ایام مبارک ولادت سلطان طوس علی بن موسی الرضا (ع) برگزار خواهد گردید.

rating print
-->